درد آلت تناسلی مردان و علت و راه های درمان آن

-تناسلی-مردان.jpg

درد آلت تناسلی یا سوزش آلت تناسلی در مردان شکایت شایعی نمی باشد. با این حال، زمانی که درد ایجاد می شود، می تواند موجب نگرانی و اضطراب شدید در مردان شود. گاهی اوقات علت درد مثل وارد آمدن آسیب به آلت یا شکستگی آلت تناسلی می تواند واضح باشد.

با این حال، گاهی اوقات علت درد آلت تناسلی چندان مشخص نیست. در چنین مواردی، پزشک معمولا با معاینه و انجام آزمایشات لازم سعی در یافتن علت درد می کند.

هر نوع درد آلت تناسلی باعث نگرانی می شود به خصوص اگر در طول نعوظ رخ دهد ، از ادرار جلوگیری می کند یا همراه با ترشحات ، زخم ها ، قرمزی یا تورم رخ می دهد.

درد آلت تناسلی مرد اغلب نتیجه عفونت مقاربتی است و می تواند با سوزش ، خارش ، ادرار دردناک ، ترشحات یا خون در ادرار همراه باشد.
عفونت‌ها یا التهاب مثانه یا پروستات نیز می تواند منجر به درد آلت تناسلی شود.

بالانیت اصطلاحی است که به عفونت و التهاب در زیر آلت تناسلی مرد اشاره دارد و این یکی دیگر از دلایل احتمالی درد آلت تناسلی است.
درد آلت تناسلی می تواند روی پایه ، شافت یا سر آلت تناسلی تاثیر بگذارد.
همچنین می تواند بر روی پوست ختنه گاه تاثیر بگذارد.
احساس خارش ، سوزش یا احساس درد می تواند همراه باشد.درد آلت تناسلی می تواند نتیجه یک حادثه یا بیماری باشد.
این می تواند در هر سنی بر آقایان تاثیر بگذارد.

علت‌های درد آلت تناسلی

علل رایج درد آلت تناسلی عبارت‌اند از:

 • بیماری پیرونی

درمان درد آلت تناسلی مردان توسط دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد تهران

بیماری پیرونی (به انگلیسی: Peyronie’s disease) هنگامی بروز می‌کند که یک التهاب سبب ایجاد یک لایه‌ی نازک از بافت فیبری، بنام پلاک، در بالا یا پایین طول آلت تناسلی می‌شود.

ازآنجایی‌که این بافت فیبری در کنار بافتی تشکیل می‌شود که در حین نعوظ سفت می‌شود، بیمار ممکن است متوجه خم شدن آلت تناسلی خود در هنگام نعوظ شود.

این بیماری می‌تواند در صورت خونریزی داخلی آلت تناسلی بعد از خم شدن یا ضربه به آن، درصورتی‌که فرد دچار یک بیماری بافت همبند باشد، یا اگر بیمار دچار التهابی در سیستم لنفاوی یا عروق خونی باشد، بروز کند. این بیماری ممکن است در برخی خانواده‌ها ارثی باشد یا به دلایلی نامعلوم به وجود آید.

بیشتر بخوانید : فیبرومیالژیا یا دردهای عصبی عضلانی

 • پریاپیسم

درمان درد آلت تناسلی مردان توسط دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد تهران

پریاپیسم (نعوظ دائم یا مانا) سبب بروز درد و نعوظ طولانی‌مدت می‌شود. این نعوظ می‌تواند حتی درزمانی که فرد تمایلی به نزدیکی ندارد رخ دهد. این مشکل بیشتر در بین پسران بین سنین 5 تا 10 سال و مردان بین سنین 20 تا 50 سال بروز می‌کند.

در صورت بروز این مشکل، باید در اسرع وقت برای درمان اقدام کرد، در غیر این صورت آسیبی دائمی به وجود خواهد آمد. این آسیب می‌تواند باعث از بین رفتن توانایی نعوظ در آینده شود.

از علت‌های بروز این بیماری می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. عوارض جانبی داروهای مورد استفاده در درمان
 2. مشکلات نعوظ یا داروهای مورد استفاده در درمان
 3. افسردگی
 4. اختلالات لخته شدن خون
 5. اختلالات سلامت روان
 6. اختلالات خونی مانند لوسمی یا کم خونی سلول داسی شکل
 7. مصرف الکل
 8. استعمال دخانیات و مواد مخدر
 9. آسیب به آلت تناسلی یا نخاع
 • بالانیتیس

بالانیت یا بالانیتیس، یک عفونت در پوست ختنه‌گاه و سر آلت در ناحیه ختنه‌گاه می‌باشد.

دیسک چیست؟
مطالعه کنید

این بیماری معمولاً در مردان و پسرهایی رخ می‌دهد که همیشه قسمت زیر پیش‌پوست (پوست ختنه‌گاه) را نمی‌شویند یا کسانی که ختنه نشده‌اند، اگرچه کسانی که ختنه شده باشند نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

همچنین این بیماری ممکن است در صورت مبتلا بودن بیمار به عفونت قارچی، بیماری و عفونت مقاربتی (STI)، یا حساسیت به نوع صابون، عطر یا موادی دیگر بروز کند.

 • بیماری‌ها و عفونت‌های مقاربتی

عفونت ناشی از بیماری‌های مقاربتی می‌تواند سبب بروز درد در آلت تناسلی شود. بیماری‌های مقاربتی که سبب بروز این درد می‌شوند عبارت‌اند از:

 1. کلامیدیا (Chlamydia)
 2. سوزاک
 3. تبخال تناسلی
 4. سفلیس
 • عفونت‌های مجاری ادراری

درمان درد آلت تناسلی مردان توسط دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد تهران

عفونت مجاری ادراری (UTI) در زنان شایع‌تر است، اما می‌تواند در مردان نیز به وجود آید. یک عفونت مجاری ادراری هنگامی بروز می‌کند که باکتری‌ها وارد مجرای ادرار فرد شوند و آن را دچار عفونت کنند. این عفونت ممکن است در صورت داشتن شرایط زیر در مردان بروز کند:

 1. ختنه نشده باشد.
 2. سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد.
 3. دچار مشکل یا انسدادی در مجرای ادراری باشد.
 4. با فردی که مبتلابه عفونت است، رابطه‌ی جنسی داشته باشد.
 5. دچار بزرگی پروستات شده باشد.
 • تنگی پوست روی نوک اندام تناسلی

مردانی که دارای پوست روی نوک اندام تناسلی هستند، ممکن است دچار تنگی پوست روی نوک اندام تناسلی باشند. این هنگامی است که نتوان آن پوست را بر روی نوک اندام تناسلی کشید.

این مردان دچار این دشواری هستند که آنان در هنگام تماس جنسی دچار درد می شوند. به سادگی و با یک عمل جراحی و یا به کمک یک پماد کورتیزون که با نسخه پزشک تهیه می شود، می توان این مشکل را از بین برد.

 • کوتاه بودن لِگام یا مَهار

در قسمت زیرین نوک اندام تناسلی مرد یک لِگام یا مَهار وجود دارد که بسیار حساس است. اگر شما در آنجا درد داشته باشید و یا در هنگام تماس جنسی در آن قسمت دچار درد و خونریزی شوید، ممکن است به علت کوتاه بودن لِگام باشد.

با یک عمل جراحی ساده می توان لِگام را طولانی تر کرد و به این ترتیب از درد و خونریزی از ناحیه لِگام در هنگام تماس جنسی رها خواهید شد.

 • صدمه

مانند قسمت‌های دیگری از بدن، یک ضربه یا صدمه می‌تواند باعث آسیب به آلت تناسلی شود. این صدمات ممکن است در این شرایط وارد شوند:

 1. در سوانح رانندگی
 2. آتش‌سوزی
 3. قرار دادن یک حلقه در دور آلت برای طولانی‌تر شدن نعوظ
 4. قرار دادن چیزی در مجرای پیشاب (لوله‌ای که ادرار را از راه آلت به بیرون هدایت می‌کند).
 • فیموزیس و پارا فیموز

درمان درد آلت تناسلی مردان توسط دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد تهران

فیموزیس (Phimosis) یا تنگی‌ ختنه‌گاه‌ در کسانی که ختنه نشده‌اند رخ می‌دهد و هنگام بروز آن پوست ختنه‌گاه (پیش‌پوست) خیلی سفت می‌شود و نمی‌تواند از قسمت سر آلت به عقب کشیده شود.

پمپ های داخل نخاعی چیست و کاربرد آن ها
مطالعه کنید

این مشکل معمولاً در کودکان بروز می‌کند، اما می‌تواند در صورت ابتلا به بالانیت یا وارد شدن صدمه‌ای که باعث زخم شدن پوست ختنه‌گاه شود نیز به وجود آید.

وضعیت مرتبط با این عارضه، پارا فیموز نام دارد که وقتی فرد پوست ختنه‌گاه را از سر آلت تناسلی به عقب بکشد، این پوست دیگر نمی‌تواند به‌جای قبلی خود برگردد و روی آلت را بپوشاند.

پارا فیموز یک شرایط اورژانسی است زیرا می‌تواند باعث جلوگیری از ادرار شود و ممکن است باعث مرگ بافتی در ناحیه‌ی آلت تناسلی شود.

 • سرطان

سرطان آلت تناسلی، علت دیگر درد در ناحیه‌ی آلت تناسلی می‌باشد، اگرچه این موردی نادر است. عوامل بخصوصی می‌توانند سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان گردند، مانند:

 1. سیگار کشیدن
 2. ختنه نشدن
 3. ابتلا به ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV
 4. تمیز نکردن قسمت تحتانی پوست ختنه‌گاه در صورت ختنه نشدن
 5. درمان برای بیماری پسوریازیس (صدف)

اگردرد آلت تناسلی با هریک از موارد زیر همراه باشد، باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.

– وجود خون در مایع منی
– کبودی آلت تناسلی
– خروج ترشحات از آلت
– اختلال در نعوظ
– حس کردن جسم سختی در ناحیه تناسلی
– التهاب آلت
– احساس سوزش و خارش در ناحیه آلت
– احساس درد در ناحیه بیضه‌ها، پروستات و مثانه
– انزال زود هنگام
– تجمع و سفت شدن ترشحات در زیر پوست آلت
– وجود آکنه، قرمزی یا التهاب بر روی آلت
– مشکل در تخلیه ادرار

دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد تهران

علت سوزش اندام تناسلی مردان و احساس درد آلت تناسلی

 

 • اگر سوزش و درد تیزی در سر آلت تناسلی احساس می کنید.
 • علت سوزش اندام تناسلی مردان شاید نشان دهنده مشکل خاصی نباشد و فقط کمی صابون یا شامپو وارد آلت شما شده باشد.
 • در این حالت شما سوزش را بلافاصله پس از ورود صابون به داخل مجرای ادرار حس میکنید ولی گاهی تا زمانی که ادرار نکنید ناراحتی ای برایتان بوجود نمی آید ، درد اندام تناسلی مردان در این حالت موقع ادرار کردن ایجاد می شود.
 • اگر درد و سوزش بعد از یکی دو روز یا چند روز از بین نرود می تواند علامت عفونت منتقل شده از راه جنسی باشد بویژه اگر همراه با ترشخ سبز یا سفید باشد.
 • علت درد زیر شکم مردان : یکی دیگر از دلایل احتمالی می تواند سنگ کلیه باشد که در این صورت باید همراه با درد زیر شکم باشد.
 • راه حل درد اندام تناسلی مردان در این مورد : اجازه دهید چند روز بگذرد. اگر درد از بین رفت یعنی مشکلی نداردی ولی اگر ادامه داشت یا بدتر شد باید به پزشک مراجعه نمایید.
 • درد اندام تناسلی مردان ، علت سوزش اندام تناسلی مردان ، درد در هنگام نعوظ ، علت درد زیر شکم مردان ، احساس درد در ناحیه تناسلی مرد ، احساس درد در ناحیه تناسلی مرد ، درد بیضه ، درمان درد دستگاه تناسلی مردان
دیسکوژل چیست و کاربرد و مزایای آن
مطالعه کنید

روش‌های درمان درد آلت تناسلی

درمان آلت تناسلی به عارضه یا بیماری دامن زننده به درد بستگی دارد:

 • تزریق برای نرم کردن پلاک بیماری پیرونی انجام می‌شود و جراح می‌تواند پلاک‌ها را در موارد شدید بیماری بردارد.
 • اگر مشکل نعوظ دائم وجود داشته باشد، متخصص اورولوژی خون آلت را با یک سوزن تخلیه می‌کند تا نعوظ کاهش یابد. دارو جریان خون را در آلت کاهش می‌دهد.
 • آنتی بیوتیک عفونت مجرای ادرار و بعضی بیماری‌های مقاربتی، مانند کلامیدیا، سوزاک و سفلیس را درمان می‌کند. داروهای ضدقارچی و آنتی بیوتیک برای درمان بالانیت نیز تجویز می‌شود.
 • داروهای ضدویروسی حملات تبخال را خفیف‌تر یا کوتاه‌تر می‌کند.
 • در صورت تنگ بودن پوست ختنه‌گاه (فیموز) می‌توان آن را با انگشت کشید تا شل‌تر و گشادتر شود. استعمال کرم استروئید بر روی آلت نیز مفید است. جراحی در بعضی موارد ضروری است.
 • گذاشتن یخ روی سر آلت ورم پارافیموز را کاهش می‌دهد. پزشک گاهی اوقات فشار دادن سر آلت را توصیه می‌کند. متخصص اورولوژی گاهی دارو در آلت تزریق می‌کند تا راحت‌تر تخلیه شود یا برش‌های کوچکی را در پوست ختنه‌گاه ایجاد می‌کند تا ورم کم شود.
 • جراح بخش‌های سرطانی آلت را برمی‌دارد. پرتودرمانی یا شیمی‌درمانی نیز برای درمان سرطان آلت انجام می‌شود.

درمان خانگی درد دستگاه تناسلی مردان

در صورتی که دچار احساس درد خفیف در اطراف ناحیه تناسلی هستید ابتدا می توانید اقدامات زیر را در خانه انجام دهید:
کرم های ضد سوزش و مرطوب کننده: از کرم هایی استفاده کنید که مخصوص استعمال در ناحیه تناسلی باشند و از کرم هایی که محتوی مواد زبر تر هستند اجتناب کنید.

 • حمام نمک: شستشو با آّب و نمک می تواند در کاهش احساس سوزش و ناراحتی مؤثر باشد.
 • کمپرس سرد: استفاده از کیسه های یخ یا هر کمپرس سرد دیگر می تواند درمان سوزش آلت مردان باشد. برای جلوگیری از چسبیدن یخ به پوست آلت، یک پارچه را حائل قرار دهید.
 • پرهیز از رابطه جنسی: در صورتی که علت سوزش الت تناسلی مردان بعد از رابطه را نمی دانید از شریک خود بخواهید مدتی از رابطه جنسی پرهیز کرده و به پزشک مراجعه کند.

تا زمان بهبودی از برقراری رابطه جنسی کامل و هر فعالیت دیگری که ممکن است پوست اطراف ناحیه تناسلی مرد را تحریک کند اجتناب کنید.

پیشگیری از درد آلت تناسلی

 دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد تهران

استفاده از کاندوم هنگام نزدیکی، خودداری از مقاربت با افراد دچار عفونت فعال و درخواست از همسر برای خودداری از انجام حرکت‌های خشونت‌آمیز خم کننده‌ی آلت راه‌های ساده‌ای است که احتمال درد گرفتن آلت را کاهش می‌دهد.

ختنه کردن یا تمیز کردن هر روزه زیر پوست ختنه‌گاه در صورت مواجهه با عفونت‌های مکرر یا دیگر مشکلات پوست ختنه‌گاه توصیه می‌شود.


4 19 آرا
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
17 نظر
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
فردین امامی تمر
فردین امامی تمر
9 ماه قبل

سلام و خسته نباشید من چند روزی هست در ناحیه کمر آلتم احساس درد هر چند کم میکنم البته جایگاه سوخت کار میکنم و مواقعی که سر کار هستم درد میکنه

امین
امین
8 ماه قبل

سلام آقای دکتر بنده دو روز هست هنگام ادرار کردن سر آلتم درد و سوزش میگیره میشه راهنمایی نمائید

فافا
فافا
8 ماه قبل

سلام آقای دکتر شوهر من آلت تناسیلیش چند وقته درد میکنه از پله بالا بره یا کلا روی بلندی بره یا بیاد پایین دردش بیشتر میشه راهنمایی کنین لطفا

مه
مه
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من هر یک ماه سوزش در آلت میشم و هی باید برم دستشویی

عباس
عباس
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر نزدیک دوماهه درد وسوزش درناحیه ختنه گاه تاوسط آلت تناسلی دارم از آنتی بیوتیک هم استفاده کردم ولی خوب نشدم لطفا راهنمایی بفرمایید

حسن
حسن
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام اقای دکتر من چنوقت ی بار انتهای لوله ادرارم سوزش داره هی کم زیادم میشه سوزشش مثل دو روز سوزش ندارم ی روز دارم علتش چی میتونه باشه ممنون ۳۳ سالمم هست

م
م
8 ماه قبل
در انتظار تایید

باسلام ی مدت هست الت تناسلیم نرسیده خایه هام هم درد دارن

نصیری
نصیری
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام و احترام خدمت جنابعالی
بنده در ناحیه تناسلی و بیضه ها با شکم درد شدید همراه با سوزش ادرار و ادرار مکرر خیلی داغ که انگار آب جوش هست مواجه ام علت چیست و چکار کنم ممنون

Mahdi
Mahdi
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام
آقای دکتر من 18 سال سن دارم و هر چند سالی این اتفاق برام میوفته
کلاهک آۀتم که به شرت یا شلوار کشیده میشه احساس درد بدی دارم و متورمه و قرمز

جاویدی
جاویدی
8 ماه قبل

من به تازگی موقع ادرار در مجاری ادرای در آلت تناسلین درد احساس میکنم و بعد از هربار ارضاء شدندرد بیشتر هست ولی بعد کم میشود. در مواقع نعوض هم این درد را احساس میکنم لطفا راهنمایی کنید علت این درد چیست؟ و آیا احتیاج به پیگیری جدی دارو یا خیر

محمد
محمد
پاسخ به   دکتر سیامک مرادی
8 ماه قبل

تو که همش میگی به متخصص ارولوژی مشورت کنین بابا با این حرف زدن فایده نداره

محسن
محسن
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر. من در ناحیه سر آلت تناسلیم احساس درد دارم،زیاد نیست ولی یه جاهایی رو دست میزنم درد شروع میشه. چند هفته پیش یه بیماری عفونتی دهان به اسم تپخال دهان رو پشت سر گذاشتم که تمام دهنم،زبونم لثه لب همش شده بود آفت.نمیدونم به خاطر همونه یا نه.لطفا راهنماییم کنین.

جوادی
جوادی
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر معذرت میخوام بنده ۱۶ سالمه و هنگام تحریک و نعوظ آلتم به شدت درد میکنه و حتی یه موقعی بود که بعد از شل شدن بازم دردش پابرجا بود این درد اکثرا هنگام تحریک بسیار و نعوظ رخ میده یعنی مواقع معمول که نعوظ داشته باشم درد نداره مخلصتونم اگه کمکم کنید

حسین
حسین
8 ماه قبل
در انتظار تایید

دکتر سیامک جان
خیلی هنر می کنی
این که به پزشک اورولوژ مراجعه کنیم که بچه 10 ساله منم می دونه. این که نشد جواب
مث اینه که من خودم رو متخصص روانشناسی بدونم اما در مقام پاسحگویی هرکسی ازمن سوالی در این زمینه بپرسد بگم به روانشناس مراجعه کنید
یاد این ضرب المثل افتادم :
ﺍﺯ ﮐﺮﺍﻣﺎﺕ ﺷﯿﺦ ﻣﺎ ﭼﻪ ﻋﺠﺐ ﭘﻨﺠﻪ ﺭﺍ ﮔﺰ ﻧﻤﻮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ ﻭﺟﺐ …

Mahyar
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من بعد از استفاده لوسیون وچار حساسیت شدم و دچار سوزش و قرمزی الت شدم لطفا راهنمایی کنید

علی قادری
علی قادری
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من چند وقتی هست روی بیضه و آلت تناسلیم جوش های ریز سفید که تعدادش زیاد هست به وجود آمده
درد نمیکنه،سوزش نداره،خارش نداره
و هیچ چیز دیگر نداره میخواستم بدونم دلیلش چیه؟

M
M
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من همین الآن وقتی داشتن حمام میکردم یکم مواد صابون وارد محراش شد و الآنم موقع ادرار سوزش شدیدی نوکش دارم چیکار کنم احتیاج به درمان داره یا اگه خوب نشد اون وقت برم پیش پزشک؟

تقریبا ۳۰ دقیقه‌ای میشه که از حموم اومدم بیرون

Mokhtar
Mokhtar
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من بعضی وقتایه حالت سوزدردآلتم میگیره وهرچندوقت یبارمشکل ازچیه؟

مهدی
مهدی
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام. من گاها از زیر آلت تناسلی تا مخرج دردی دارم که اگه ادرار تخلیه کنم باعث سوزش در اندام تناسلی میشه. و اینکه موقعی که این درد شروع بشه باید به صورت چارزانو 5 دقیقه بشینم تا خوب بشه و دستشویی هم نرم. آزمایش پروستات دادم مشکلی نداشت. ممنون میشم راهنماییم کنید

یهید
یهید
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام و درود و خسته نباشید آقای دکتر من عمل واریکوسل نوع دو داشتم که بعد هیدروسل شد بیضه سمت چب ورم کرد بعد از اون سوزش سر آلت دارم بازم به دکترم مراجعه کردم عمل کرد اما هیچ تأثیری نداشت الان بیشتر از دوسال هست که سوزش یا بعضی وقتا سر آلت چسبیده بسته میشه مایع لخته روش میپوشه خواهشا راهنمایی کنید ممنون از لطف شما

حیدری
حیدری
8 ماه قبل
در انتظار تایید

با سلام من ۴۲ سال دارم رفتم بنا به تشخیص دکتر پروستاتم کمی بزرگ شده بود بعداز تجویز دارو مصرف کردم که باعث قطع منی هم شده بود مدتی خوب شدم و الان دوباره سوزش ادرار و عدم تخلیه کامل ادار و زود انزالی دارم

سهراب امامی
سهراب امامی
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام .آقای دکتر بنده در آلت تناسلی خود وبیضه هام احساس سوزش ودرد فراوان دارم . خیلی درد دارن . میل جنسیم هم خیلی کم شده نسبت به قبل . چن سالیه این جوری شدم .

غلامرضا علیخانی
غلامرضا علیخانی
8 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر خسته نباشی
حدود چند ماه پیش وقتی به آلتم فشار زیادی وارد کردم. یه درد شدیدی گرفت فقط با کمپرس آب سرد تونستم دردش و تحمل کنم.
الان این چهارماه هست که آلتم حس کمی داره بزور راست میشه ولی بعد از ده ثانیه یه دردی میگیره بعد حالت خودشو از دست میده.
درضمن توحالت عادی هم درد شدید داره.
اگه میشه راهنمایی کنید.ممنون.

محمد
محمد
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام و عرض خسته نباشید. جناب دکتر بنده هنگام نعوظ آلتم درد می کند و هنگامی که بهحالت زاویه 90 درجه با شکمم در می آید درد شدید تر می شود. سر آلتم بزرگ شده و بعضی وقت ها هنگام ادرار سوزش دارم. میخواستم بدانم پروستات دارم یا عفونت در سر آلتم هست. متشکرم بنده 27 ساله و مجرد هستم

علی
علی
7 ماه قبل

سلام.
یک هفته است وقتی شی ای به قسمتی از پوست آلت برخورد میکنه (طرف راست و پایین تر از کلاهک) می سوزه. هیچ نشانه ظاهری روی پوست نیست. نه دانه ای نه قرمزی. احساس میکنم مشکل از زیر پوست هست

Alireza
Alireza
در انتظار تایید
پاسخ به   دکتر سیامک مرادی
6 ماه قبل

سلام یک هفته میشه ترشح میاد
سوزش هم داره چکار باید کرد

جواد زارعی
جواد زارعی
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام خوبی اقا دکتر وقتتون بخیر
من ٢٤ سالم الت تناسلی من ١٢ سانت رشد مبکنی یان میشه لطفا رراهنمایی کنید ممنون میشم

رضا
رضا
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام . یه مدتی هست که وقتی ادرار میکنم یا چیزی به التم برخورد میکنه سوزش احساس میکنم میشه بدونم ممکنه دلیلش چی باشه

خالد
خالد
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام،پدر من چند وقتی هست که آلت تناسلیش درد میکرد بعد با مراجعه به دکتر عملش کردند ولی بازهم درد دارد و البته کمر
درد هم گرفته حالا برای رفع این درد وشق شدن بی‌دلیل آلتش چکار کنیم لطفاً یه دکتر خوب معرفی کنید

محمد
محمد
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام خسته نباشید
من در طول چند ماه اخیر اختلال در نعوظ دارم و هیچ اختیاری سر این قضیه ندارم و چند باری پس از نعوظ طولانی دچار درد در حوالی مثانه شدم لازم ب ذکر هست که من ارضا نشدم در این مواقع چون اصلا علاقه ای نداشتم

در 1 هفته اخیر هم ادرار برایم سخت شده و آخر ادرار ماده ای از آلت من ترشح می‌شود ک بیشتر شبیح منی هست لطفا راهنماییم کنید ممنون

حمید
حمید
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام وقت بخیر.
آقای دکتر من جدیداً بعد از ادرار کردن در مجرای آلتم احساس سوزش دارم .

علی رستم زاده
علی رستم زاده
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من موقع ادرار آلتم میسوزد ولی بعداز ادرار نمیسوزد مشکلش چیست؟

امیرحسین جعفری
امیرحسین جعفری
7 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر
من ی پسر ۲/۵ساله دارم
وقتی ب آلتش دست میزنم دردش میگیره.ب حدی که با پا میزنه.قبلا فک میکردم که فقط قلقلکش میاد ولی اینطور نیست.وقتی دست میزنم اصلا فشار نمیدم.مثلا فقط نوک انگشتمم که میزنم عکس‌العمل نشون میده.هنوز نمیتونه کامل صحبت کنه که دردش‌رو بگه‌بعدشم احساس میکنم که کلاهک یخورده کبودی داره که از اول اینجوری بوده و رنگش با طول دودلش فرق میکنه.نگرانم‌ کرده.ممنون میشم بگین که چیکار کنم🙏

مهدی
مهدی
6 ماه قبل
در انتظار تایید

از امروز صبح با درد در ناحیه سمت چپ سر الت بیدار شدم. که ب صورت لجظه ای هست
یهنی سوزش و درد کمی حاصل میشه در حد ۲ثانیه بعد برطرف میشه چند ثانیه بعد باز اینجا میشه عین نبض
موقع ادرار دردی ندارم و بیماری خاصی ندارم.تشکر

حسین انوری
حسین انوری
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام خسته نباشید من دو روزه سر آلت سوزش دارم ادرار هم سبز رنگه میشه راهنمایی کنید لطفا🙏

علی
علی
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام خوب هستید .من چهار روز است روی آلت تناسلی من سوزش ناگهانی به مدت یک ثانیه دارم .
که نمی‌دونم چی هستش . میشه راهنمایی کنید ؟

عاسف
عاسف
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام سه چهار سال هست که پس از ارضا شدن و نعوض دوباره در قسمت پایه و کمر آلتم دچار درد میشم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

بهمنی فرد
بهمنی فرد
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام خسته نباشید
سال نو مبارک
پسر من ۱۱ ساله هست و حدود سه سال هست که گاهی در ناحیه تناسلی دردهای شدید داره طوری که خیلی گریه میکنه و تحمل درد رو نداره چند بار دکتر بردیم سونوگرافی و کشت ادرار و آزمایش هم دادیم ولی چیزی نبود
هنوز هم دردهاش ادامه داره دفعات هم بیشتر شده بیماری زمینه ای CF هست ریوی
راه درمانش چیه ؟؟؟؟؟؟

قاسمی
قاسمی
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام
من چند ماهی هست که آلتم لاغر شده وهنگام بلند شدن احساس می کنم که چیزی جلوش رو گرفته که درد خفیفی دارد مشکل از کجاست

Parham tari
Parham tari
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام اقای دکتر من وقتی ادرار میکنم بعد که ادرارم تموم میشه. چند دقیقه بعد احساس سوزش دارم و حس میکنم که دوباره ادرار دارم یه رهنمایی میکنید لطفا

محمد امین
محمد امین
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام جناب دکتر من دو روزی هست آلتم درد میکنه زمان ادرار هم سوزش و دردش بیشتر میشه
میشه راهنمایی کنید

اسماعیل ارسزاده
اسماعیل ارسزاده
6 ماه قبل
در انتظار تایید

باسلام ،اقای دکتر من چند روزیست دچاردرد درناحیه تناسلی هستم هنگام ادرار سوزش ودرد دارم وتااب گرم بروی آلت تناسلیم نریزم ادرار خیلی بازحمت میآید به محض ریختن آب گرم ،ادرار بافشاربیرون میآید و هنگام نعوظ نیز بعدازاتمام درد شدیدی احساس میکنم خواهشمنداست راهنمایی فرمایید سن من ۴۵ساله

احمد باقری
احمد باقری
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام حساسیت براثرداروی کوتریماکسازول آلت تناسلی طاول وقرمزشده پماد برای طاول وجاهاییکه پوستش براثر طاول کنده شده چیست ممنون میشم

حسام محمدی
حسام محمدی
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر خسته نباشید.من ۲۳ سالمه و یه دوماهی میشه که ازدواج کردم و هفته ای میشه ک سرآلت تناسلی و مجرای ادرارم خیلی درد میکنه و سوزشم داره.دلیلش چی میتونه باشه؟

افشین. عبدی
افشین. عبدی
6 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام‌من چند روزی هست سره التم موقع ادرار یا ارضا شدن سوژش داره لطفا راهنمایی کنین

وهب غفاری
وهب غفاری
5 ماه قبل
در انتظار تایید

با سلام..
بنده یکماه تمرینات کششی روی آلتم انجام دادم تا کمی بزرگتر شود ولی وقتی تمرینات کششی را کنار گذاشتم یک هفته بعدش درد در آلتم شروع شد..چه در حالت خوابیده و چه در حالت نعوظ، در هر دو حالت درد میکند خیلی.داروهای مسکن هم میخورم تتثیری نداره زیاد..اگر کمی کارگری کنم و فشار بیارم به خودم درد وحشتناک میشه..فقط در تنه آلتم درد دارم لطفا کمکم‌کنید

داوود
داوود
5 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام و خسته نباشید
آقای دکتر لطفا راهنمایی کنید
در قسمت کلاهک آلت بنده مدت طولانی است که سوزش خفیفی احساس میکنم و همچنین همیشه و مخصوصا موقعی که با جنس مخالف صحبت میکنم مایع بیرنگی لباسم را نم میکند بنده بهمین علت به پزشک مراجعه کردم که گفتن هیچ مشکلی ندارم حتی آزمایش هم مشکلی نشان نداده

فردین محمدزاده کردلر
فردین محمدزاده کردلر
5 ماه قبل

سلام دکتر من ۴۰ سالمه ویه سنگ کلیه ۴میلی توکلیه چپم دارم چندروزی هست که سرآلتم سوزش دارم وادرارم نسبت به قبل کم شده.رفتم پیش پزشک قرص فنازومکس۱۰۰بهم داده که مصرف کنم درضمن جناب دکتر من مدتی هست افسردگی گرفته ام وهرشب قبل از خواب قرص ریسپریدون۱میلی گرمی.وقرص کلر دیاپوکساید مصرف میکنم میخواستم بدونم ضرری نداره که قرص فنازومکس همراه این قرصها مصرف کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

حسام سکاکیان
حسام سکاکیان
5 ماه قبل
در انتظار تایید

با سلام خسته نباشید من مدتی هست که موقع ادرار سوزش در سر آلت حس میکنم و باید کمی فشار به خود بیاورم تا ادرار کنم اما به محظ شروع ادرار درد قطع میشود.لطفا راهنمایی بفرمایید

محمد ارجمندی
محمد ارجمندی
5 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام من مردی ۴۹ ساله ام که سومین باره که در لحظه اخر نزدیکی سر پنیس ام تیر میکشه سالهاست که سالی یکبار سونوگرافی کامل و ازمایش کامل میدم و ازمایش سال گدشته ام psa نرمال و چند سال هست که تو سونوگرافی’ پروستات کمی بزدکتر از حد نرمال هست کا دکتر اورولوگ میگه مشکلی نیست
در هنگام نزدیکی از کاندوم تاخیری استفاده میکنم راهنمایز میفرمایید
ممنونم

محمدی
محمدی
5 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام آقای دکتر.بنده در بعضی مواقع احساس درد و سوزش درونی در ناحیه آلت تناسلی دارم.یک بار قبلا این درد را داشتم،بعد انقدر درد داشت که نمی توانستم تحمل کنم.ولی بعد از ۳ الی ۴ ساعت کاملا بهبود یافت.آیا این نشانه بدی است و مشکلی جدی است؟

علیرضا اسماعیلی
علیرضا اسماعیلی
5 ماه قبل
در انتظار تایید

سلام جناب دکتر امشب بی دلیل سمت راست سر آلتم قسمت بالا درد گرفت با انگشت ک بهش میکشم احساس میکنم ک همون منطقه پوستش نازک شده در حالت خوابیده دردش کم میشه ولی در حالت نعوظ دردش شدیدتر میشه علت چیه … ممنون میشم راهنماییم کنید.


دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد


درباره دکتر


دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد در تهران است. در بهترین کلینیک درد و مجربترین پزشکان در زمینه کنترل یا درمان انواع دردهای شایع در حال فعالیت هستند.
مشترک ما شوید


با عضویت در لیست مشترکین ما از آخرین اخبار مطلع شوید و در جریان همه خبرهای قرار بگیرید.تمام حقوق محفوظ است. طراحی توسط تک نئو

17
0
سوالی دارید؟ لطفا نظر بگذارید.x
()
x