درد انگشت شست پا، دلایل، درمان آن

1.jpg

درد انگشت شست پا

درد مفصل انگشت پا می‌تواند به دلیل ناهنجاری یا آسیب در هر یک از ساختارهای انگشت از جمله پوست، اعصاب، استخوان‌ها، رگ‌های خونی و بافت‌های نرم رخ دهد.

درد شصت پا یکی از علائم نسبتاً شایع است زیرا پاهای ما به‌طور مداوم در معرض آسیب دیدگی ناشی از راه رفتن، دویدن یا سایر فعالیت‌های ورزشی هستند. برخی از انواع درد شست پا می‌توانند همراه با بی‌حسی، سوزش، گرما یا علائم دیگر باشند.

مفصل متاتارسوفارنژیال (MTP) انگشت شست را به پا متصل می‌کند.

این مفصل برای حمایت از بدن و به حرکت در آوردن شست پا بسیار حیاتی است و این امکان را برای پنجه پا فراهم می‌آورد تا به راحتی جمع و باز شود. هنگام پیاده روی یا دویدن به فرد کمک می‌کند که به سمت جلو حرکت کند.

بیماری‌هایی که بر مفصل متاتارسوفارنژیال MTP اثر می‌گذارد می‌تواند سبب درد و ورم اطراف انگشت شست پا شود. درد در این مفصل حرکت در این ناحیه را محدود کرده و از توانایی فرد برای پیاده روی می‌کاهد.

علائم درد شست پا

درد شست پا می‌تواند ناشی از یک مشکل زمینه‌ای باشد. سایر علائمی که گاهی اوقات با درد شست پا همراهند عبارتند از:

 1. تورم
 2. قرمزی و تغییر رنگ
 3. ترشحات
 4. سردی انگشتان
 5. بروز درد بعد از استراحت
 6. درد ناشی از حرکت دادن انگشت
 7. ناراحتی در هنگام استفاده از کفش
 8. خشکی مفاصل انگشت
 9. کبودی
  علت زمینه‌ای می‌تواند مهم باشد. اگر درد با تورم و کبودی همراه باشد، به احتمال زیاد شست پا آسیب دیده است، خصوصاً اگر درد ناگهانی بروز کرده و ناشی از ضربه باشد.‌
 10. اگر سردی انگشت و تغییر رنگ ناگهانی هم وجود داشته باشد، در این صورت دلیل زمینه‌ای جدی‌تر خواهد بود (احتمالاً یک لخته خونی است که می‌تواند از قلب آمده باشد، یا مسدود شدن سرخرگ‌ها که باعث ایسکمی (نرسیدن خون کافی به بافت‌ها) و نکروز انگشت می‌شود).
 11. معمولاً درد ناخنِ همراه با ترشحات قابل رؤیت، قرمزی و تورم، نشان دهنده فرورفتگی ناخن در گوشت و عفونی شدن آن است.
 12. درد ناگهانی و قرمزی اطراف مفصل استخوان متاتارسال اول (یعنی نوک انگشت شست) می‌تواند ناشی از افزایش سطح اسید اوریک باشد که باعث بروز حمله نقرسی می‌شود. درد مفصل می‌تواند ناشی از آرتروز یا یک عارضه بسیار جدی‌تر مثل تومور استخوانی باشد.

اگر دلیل کاملاً واضحی برای دردتان وجود ندارد، بهتر است قبل از آنکه عارضه‌تان بدتر شود برای تشخیص به یک متخصص مراجعه کنید.

نوبت گیری دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد

علل جزئی درد شست پا

 • سلولیت (عفونت پوست)
 • ناخن فرو رفته در انگشت
 • پارونیکیا (عفونت ناخن انگشت پا)
 • پدیده یا بیماری رایناد

بیشتر بخوانید :زخم پای دیابتی چگونه ایجاد می‌شود؟

دلایل درد انگشت شست پا

تمام موارد زیر علاوه بر درد می تواند علت سوزش انگشست شست ئا نیز شود.

 • نقرس

یکی از دلایل شایع بروز درد در شست پا نقرس است. نشانه‌های شایع این مشکل، بروز درد ناگهانی و شدید، تورم، قرمزی، حساسیت و داغ بودن شست پا است. نقرس بیشتر بزرگ‌ترین انگشت پا (شست) را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما گاهی نیز بر سایر انگشتان پا اثر می‌گذارد.

 • پای چکشی/پتکی/پنجه‌ای

یکی دیگر از علل شایع درد مفاصل پنجه پا، انحراف استخوان کوچک پنجه پا است. بسته به آن‌که کدام مفصل پنجه تحت تأثیر قرار گرفته باشد، مشکل به وجود آمده اسم‌های متفاوتی دارد:

 • انگشتان پا چکشی: در این حالت مفصل میانی پنجه به سمت پایین خم شده و باعث می‌شود مرکز پنجه پا به سمت بالا قوس پیدا کند.
 • انگشتان پا پتکی: مفصل انتهایی پنجه (نزدیک‌ترین مفصل به نوک پنجه) به سمت پایین خم شده و از مستقیم قرار گرفتن انگشتان پا ممانعت می‌کند.
 • انگشتان پا پنجه‌ای: هر دو مفصل میانی و انتهایی پنجه به سمت پایین خم شده و باعث می‌شود که انگشتان پا پیچ خورده و فرم پنجه حیوانات را به خود بگیرد.
 • پینه پا

پینه پا که به کمانی بودن شست پا نیز معروف است یکی دیگر از دلایل رایج احساس درد در انگشت شست پا است. با گذشت زمان، سر انگشت شست به سمت داخل پا تغییر مکان می‌دهد در حالی‌که انتهای آن به سمت خارج پا متمایل شده و حالت بیرون‌زدگی در پا ایجاد می‌کند.

پینه پا

 • پنجه تنیسی

پنجه تنیسی با آسیب‌دیدگی‌های مکرر انگشت شست که باعث می‌شود خون در زیر ناخن پا جمع شود ایجاد می‌شود. این مسئله باعث درد ضربانی انگشت شست و قرمز یا سیاه به نظر رسیدن ناخن شست می‌گردد.

 • انگشت چمنی

نگشت چمنی از جمله دلایل بروز درد در شست پا بوده و هنگامی به وجود می‌آید که شست پا مقدار زیادی به سمت عقب خم شود. این مسئله باعث آسیب رسیدن به رباط‌های اطراف مفصل می‌شود. نتیجه این اتفاق، احساس درد در ناحیه شست پا، خشکی و تورم آن است.

 • مورتون نوروما

مورتون نوروما عارضه‌ای است که عصب‌هایی که بین انگشتان پا قرار دارند را تحت تأثیر قرار داده و باعث درد، خارش و بی‌حسی بین انگشتان پا و کف پا می‌شود. برخی از بیماران در توصیف این درد می‌گویند حس آن‌ها مانند وقتی است که یک سنگ کوچک زیر پایشان قرار دارد.

فرورفتگی ناخن معمولاً در بزرگ‌ترین انگشت پا رخ می‌دهد و هنگامی اتفاق می‌افتد که لبه منحنی کنار ناخن، پوست انگشت را پاره می‌کند. از جمله علائم این مشکل می‌توان به درد شست پا، تورم و قرمزی اشاره کرد.

 • التهاب استخوان‌های سزاموئید

استخوان سزاموئید استخوان کنجدی زیر برجستگی توپی کف پا است که تاندون‌های شصت پا از روی آن عبور می‌کند و باعث می‌شود که خم شدن شصت پا با قدرت انجام گیرد.

این برآمدگی باعث می‌شود پا به طرف پایین خم شود استخوان سزاموئید فشار ناشی از راه‌ رفتن و ایستادن را از بین می‌برد باعث مقاومت در بافت نرم زیر مفصل شصت می‌شود در بسیاری مواقع درد استخوان سزاموئیدی همانند درد میخچه می‌باشد.

اگر میخچه در زیر شصت پا وجود داشته باشد این میخچه باعث ایجاد درد استخوان سزاموئید می‌شود.

هنگامی که بافت اطراف استخوان سزاموئید ملتهب شود در اصطلاح به آن سزاموئیدیت می‌گویند این درد سزاموئید در اثر روئیدن مداوم، حرکات تکراری شصت پا ایجاد می‌شود .

همچنین هنگامی که قوس کف پا زیاد شود فشار بیشتری روی استخوان سزاموئید ایجاد می‌شود در صورت وجود آرتریت یا همان آرتروز مفصل شصت پا نیز استخوان سزاموئید دچار درد می‌شود.

در صورتیکه استخوان سزاموئید دچار کاهش ذخیره خون می‌گردد که در اصطلاح پزشکی به آن استروکندریک یا همان استخوان مرده می‌گویند.

این مشکل هنگامی رخ می‌دهد که در استخوان‌های سزاموئید و تاندون‌های اطراف آن تورم به وجود آید. این مسئله معمولاً به دلیل پوشیدن مکرر کفش‌های پاشنه‌بلند و یا فعالیت‌هایی که باعث وارد آمدن فشار زیاد به نوک پنجه پا می‌شود ایجاد می‌گردد.

 • آرتروز پنجه پا

آرتروز نیز از جمله دلایلی است که باعث بروز درد در انگشتان پا می‌گردد. آرتروز بیشتر در کف انگشت بزرگ پا در مفصل متاتارسوفارنژیال (MTPJ) رخ می‌دهد.

تشخیص

موقعی که برای اولین بار به پزشک مراجعه می‌کنید، او از شما در مورد علائم، فعالیت‌ها و تاریخچه پزشکیتان می‌پرسد. این پرسش‌ها به او در انجام تشخیص صحیح کمک می‌کنند.

از شما یک معاینه فیزیکی به عمل آمده و یک نمونه خون گرفته می‌شود تا با آزمایش آن عدم ابتلای شما به عارضه‌هایی مانند نقرس یا وجود عفونت بررسی شود.

همچنین از شما عکس رادیولوژی و سایر آزمایش‌های تصویربرداری دیگر (ام‌‌آرآی، سی‌تی‌اسکن) گرفته می‌شود تا پزشک بتواند عدم شکستگی استخوان‌های شست پا یا عدم آسیب‌دیدگی بافت‌های اطراف آن‌ها را ثابت کند. پس از نهایی شدن تشخیص، می‌توان درمان را آغاز کرد.

درمان درد مفصل شست پا

یکی از بهترین روش‌های درمان درد مفصل شست پا، پیشگیری است.

تعدادی از راهنمایی‌ها جهت پیشگیری از درد مفصل شست پا عبارتند از:
• کنترل وزن ایده آل
• انجام تمرین ورزشی منظم، اما بدون فشار اضافی روی مفصل MTP
• اجتناب از پوشیدن کفش‌های تنگ به ویژه نوک تیز
• به پا کردن کفش و صندل مناسب به هنگام آسیب دیدگی و کفش ایمنی در انباری

 • کفش‌های مناسب

میزان تفاوت ایجاد شده در اثر استفاده از کفش‌های مناسب بسیار چشمگیر است. کفش‌های دارای طرح و اندازه مناسب باعث ایجاد تکیه‌گاهی برای پاها شده و می‌تواند به جلوگیری از شکل گیری برخی از مشکلات مفصل شست پا و درد شصت پا نیز کمک کند.

این نکته برای کفش‌های ورزشی نیز صادق است. کفش‌های ورزشی مناسب می‌توانند در کاهش میزان آسیبی که موجب انگشت چمنی می‌شود موثر باشند.

درمان درد انگشت شست پا توسط دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد در تهران

 • گرما و یخ

مانند آسیب‌های دیگر، موارد زیادی که می‌توانند باعث درد شست پا شوند به راحتی با استفاده از یخ (جهت کاهش تورم) و گرما (‌برای کمک به گردش خون و حرکت مفصل) قابل برطرف شدن هستند.

این اقدامات بخصوص برای درد مفصل ناشی از انگشت چمنی و سزاموئیدیت مفید می‌باشند.

 • دارو و کرم

چندین دارو و کرم وجود دارند که پزشک ممکن است برای حل مشکلات مفصل شست پا توصیه کند. برای مثال استروئیدها ممکن است برای کاهش درد شصت شست پا و تورم مورد استفاده قرار بگیرند.

برای مواردی مانند نقرس، توجه پزشکی ضروری است زیرا باید انگشت را با استفاده از داروها و نیز کنترل اسید اوره درمان کرد.

 • ماساژ

مانند هر نوع آسیب دیگر در مفاصل یا عضلات، ماساژ می‌تواند به تسکین درد شست پا و ناراحتی کمک کند. مالیدن محل آسیب دیدگی بصورت محکم اما ملایم می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد.

 • اولتراسوند

درمان با اولتراسوند یک نوع درمان موثر برای درد شصت پا است. در این روش امواج صوتی به ناحیه‌ی آسیب دیده و دردناک ارسال می‌شوند. این امواج با فرکانس یک میلیون لرزش در ثانیه حرکت می‌کنند.

آنها می‌توانند تا ۵ سانتی‌متر در بدن نفوذ کرده و موجب تسکین درد در ناحیه‌ی مورد نظر شوند.

 • فیزیوتراپی

در صورتی که درد شست پا دو تا سه هفته طول بکشد، برخی از بیماران برای بازیابی دامنه‌ی حرکتی و نیروی انگشت آسیب دیده و ترمیم آن نیاز به فیزیوتراپی خواهند داشت.

فیزیوتراپیست در درمان‌های دستی مختلفی تخصص دارد که برای کاهش درد انگشت شست پا و افزایش حرکت استفاده می‌شوند.

 • لیزر کم توان

لیزر درمانی روشی است که از طول موج‌های مشخص نور برای تاثیر بر بافت‌ها استفاده می‌کند و این عقیده وجود دارد که این کار موجب تسریع فرایند بهبودی می‌گردد.

از این روش درمان درد شصت می‌توان بر روی بیماران مبتلا به درد شست پا به منظور از بین بردن درد شصت پا، تورم و افزایش عملکرد آن استفاده کرد.

 • کشش

کشش قبل و بعد از هر فعالیتی که در آن پاها درگیر هستند (بخصوص در صورتی که همراه با دویدن باشد) می‌تواند میزان آسیب دیدگی مفصل را محدود کند.

 • حرکت لاک حلزون

روی پهلوی خود دراز بکشید به‌طوری که زانوها ۹۰ درجه خم شده و ران و شانه‌ها جمع شده باشند (در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از نوارهایی دور زانوها این کار را سخت‌تر کنید).

زانوی بالایی خود را بلند کنید و سپس به آرامی به موقعیت اولیه بازگردید. مطمئن شوید که در طول این حرکت ران‌ها به طرف عقب یا جلو حرکت نمی‌کنند. دو ست با ۱۵ بار تکرار را برای هر زانو انجام دهید.

 • گرفتن حوله

در حالتی بایستید که پای جلو روی یک حوله‌ی صاف قرار گرفته و زانو کمی خم شده است. زانوی عقب خود را صاف نگه دارید.

از انگشتان پای خود برای گرفتن حوله استفاده کنید بطوری که سایر نواحی کف پا در تماس با زمین باشند. ۳ ست با ۱۵ بار تکرار را برای هر پا انجام دهید.

درمان درد انگشت شست پا توسط دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد در تهران

 • ضربه زدن با انگشتان پا در حالت نشسته

در حالت صاف بنشینید به‌طوری که پاها به اندازه عرض شانه باز شده‌اند. در حالتی که کمرتان صاف است به‌طور متناوب با انگشتان پای خود به زمین ضربه بزنید.

سعی کنید انگشتان پا را تا حد ممکن و سریع بدون بالا بردن پاشنه‌ی پا از زمین بالا ببرید. می‌توانید این تمرین را با قرار دادن نوارهایی در بالای زانو و اعمال کمی فشار دشوارتر کنید. دو ست شامل ۲۰ تا ۲۵ حرکت را برای هر پا انجام دهید.

 • ایستادن با یک پا روی بالش

روی یک بالش (یا یک کوسن که به اندازه‌ای ضخیم باشد که زمین را حس نکنید) در حالتی بایستید که پاها در کنار هم قرار داشته و دست‌ها در دو طرف بدنتان هستند.

مطمئن شوید که وزنتان بطور یکنواخت روی پاها توزیع شده است. یک پا را بردارید و با پای دیگر تعادل خود را حفظ کنید.

سعی کنید که دستان خود را از بدنتان جدا نکنید و وزنتان از طرفی به طرف دیگر حرکت نکند. به مدت ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. برای هر پای خود ۴ بار این حرکت را انجام دهید.


3.9 24 آرا
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
121 نظر
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
نیکا
نیکا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
پدرم انگشت شصتشون پایین آن قوس کمانی پیدا کرده و زیر پا ورم کرده برای تسکین درد آن چه باید کرد؟

امیرعلی
امیرعلی
1 سال قبل

ببخشید من فوتبال کار میکنم انگشت شصت پام ضربه خیلی شدیدی خورد الان من وقتی تکانش میدم خیلی درد میگیره و یکم عقب تر از ناخنم هم باد کرده است

پارسا
پارسا
1 سال قبل

سلام آغای دکتر

من انگشت شست پام قرمز شده چند باریه که میرم فوتبال وقتی از فوتبال برمی گردم میبینم انگشتم قرمز شده و درد می کنه ولی دردش بعد چند روزی برطرف میشه و وقتی دوباره میرم فوتبال دوباره اینجوری میشه در حالی که من با اون پایی که اینجوری شده نه شوت می زنم نه ضربه ای بهش وارد شده دلیل این قرمز شدن و درد کردن انگشت شست پام رو نمی دونم!

مریم
مریم
1 سال قبل

سلام انگشت شصت پا چپم حس میکنم رگ روی پام تا مچ درد شدیدی داره حتی همین نمونه که گداشتین برداشتن حوله با شصت نمی تونم شصت خم نمیشه
چند روز پیش هم فقط مچ پا چپم درد میکرد
باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
من یک ماه پیش تعویض و ترمیم دریچه قلب داشتم امکان داره مشکل از قلبم باشه

اشکان
اشکان
1 سال قبل

سلام آقای دکتر.
من فوتبال بازی کردم و ناخن شصت پای راستم سیاه شد با آب نمک سیاهی ناخنم رفت ولی الان بعد ۱هفته درد شدیدی یکم بالاتر از ناخن پام دارم.چیکار کنم؟

زیبا
زیبا
1 سال قبل

سلام کف پای همسرمن فکرمیکردیم میخچه داره دقیقا توی سینه پا یعنی بین شست وانگشتان دیگه ولی پایینتر.‌‌..یکباریک پزشک عمومی جراحیش کردتا زائده میخچه را دربیاره امابعد از چند روزبدترشداصلا نمیتونه درست پاشو زمین بزاره الان چهارپنج ساله دیگه حاضرنیست پیش هیچ دکتری بره قطره میخچه هم زیاداستفاده کرده ولی هیچ نتیجه ای عاید نشده ممنون میشم جواب بدید.

محمدی
محمدی
پاسخ به   زیبا
8 ماه قبل

سلام حقیقتا کف پاهای دختر من هم پر میخچه شده بود دو سه بار اب درمانی بردم همه میخچه ها ریخت و خوب شد

فری
فری
1 سال قبل

سلام ، من چند روزی هست که مفصل انگشت شست پام به شدت درد میکنه و رگی که از روی انگشت رد میشه بنفش شده
ضربه ی خاصی نخورده
کفش تنگ نپوشیدم و فعالیت بخصوصی هم نداشتم توی چند روز گذشته
نقرس ندارم
ولی هالوکس والگوس خفیف دارم
ممکنه راهنمایی کنید چه کاری لازمه انجام بدم؟

شبنم پیرمرادی
شبنم پیرمرادی
1 سال قبل

سلام حدود۱۰روزپیش به محض اینکه کفش اداری وراحتم روپوشییدم زیرناخن انگشت شسصت پای راستم به شدت دردگرفت به حدی که جیغم دراومد ولی درحالت راحت وبدون کفش هیچ مشکلی نداشتم حالا صرفا کفشهای کتونی که بافت گیوه دارند می پوشم حتی کفش طبی هم برام قابل تحمل نیست استخوان کنارانگشست شسصتم ملتهب شده ولی حالت دررفتگی استخوان ندارد انگاررگی جابحا شده ودراون محل گلوله شده میشه راهنمایی کنید

حمید نامدار
حمید نامدار
1 سال قبل

سلام دکتر من پای چپم شبها عین یخ ی ک دوساعت طول می کشه گرم شه دلیل ش چیه از زانو به پایین

علی
علی
1 سال قبل

سلام من فقط ناخن پای چپم درد میکنه و روی انگشتم برجسته شده چیکار کنم؟؟

ilia
ilia
1 سال قبل

سلام خسته نباشید به پام یه ضربه بد خورده و پام بی حس و سر انگشتم قرمز شده لطفا راهنمایی کنید

Kamran Firouzi
Kamran Firouzi
1 سال قبل

با سلام خدمت شما
به پیاده روی روزانه به مدت ۱/۵ ساعت
عادت دارم(سن:۷۲سال)
اخیرا در حین پیاده روی انگشت میانی در هر دو پا روی انگشت کناری سوار میشود و شرایط دردناکی ایجاد می شود که مانع از ادامه پیاده روی میگردد. لطفا برای حل این مشکل راهنمایی فرمائید، با سپاس.

قاصدک
قاصدک
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر ببخشید انگشت شست پای من شبها در طول خواب به شدت میسوزه و درد میکنه که من بخاطرش از خواب بیدار میشم و صبح یک ساعت بعد از این که بیدار میشم خوب میشه و روزها هم گاهی پاشنه پام درد میکنه .
ممکنه که راهنماییم کنید
ممنون

حسن رحیمی
حسن رحیمی
1 سال قبل

سلام من دو سه بار انگشت شست پای چپ رو درکوه به سنگ زدم و از اون روز به بعد دردداره وخوب نمیشه علاوه بر اون وقتی فشار میارم تشدید میشه مثلاً رو نردبان نمیتونیم بایستم پشت ساق پام وکف پام هم درد میکنه اگه انگشت شست رو باپارچه ببندم راه برم متوجه درد نمیشم وراحت حتی رانندگی میکنم ضمناً کوچکترین فشار به سمت های مختلف شست پام دردناکه نمیتونم فشار بیارم وبیشترین دردموقعی هستش که بخام بابیل زمین روبکنم وخاک جابجا کنم توروخدا راهنماییم کنید یکساله اسیر شم پیش دکتر متخصص هم رفتم جوابی نگرفتم ممنونم از لطف شما

مبین
مبین
پاسخ به   دکتر سیامک مرادی
7 ماه قبل

سلام آقای دکتر شست پای راستم خیلی درد میکنه هیچ سیاهی،کبودی و……نداره خیلی درد گرفته با پارچه میبندم تاثیر نداره توروخدا بگید چکار کنم بیتابم کرده

بهار
بهار
1 سال قبل

سلام خسته نباشين،من تقريبا ٤،٥ سالي هست كه انگشت شست پاي چپم درد هاي دوره اي داره،خصوصا وقتي آب گرم به پام ميخوره سوزش و تير كشيدگي دارم و در حمام حتما با آب ولرم بايد دوش بگيرم،گاهي اوقات سوزش و ذوق ذوق شديد دارم،ميشه راهنماييم كنيد

آیلین مکرمی
آیلین مکرمی
1 سال قبل

سلام، خسته نباشید، زیر شست پای چپ دختر من متورم، قرمز و دردناک شده، یعنی کف پا زیر شست پا، اخیرا آزمایش دادیم اسید اوریک نداره، ۱۶ سالش هست. نگرانم . چه کار باید بکنم؟

آیدا محمدیان
آیدا محمدیان
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من انگشت های شصت دوتا پام ورم کرده و قرمز شده درد هم داره موقع راه رفتن ، ضربه نخورده دوبار دکتر رفتم و دارو ها تاثیری نداشتن میشه بگید چیکار باید کرد ؟

امین لطیف زاده
امین لطیف زاده
1 سال قبل

با سلام . من در بازی فوتبال به اشتباه بازیکن تیم حریف رو شوت زدم وحالا انگشت پام به شدت درد می کنه و نه رنگش عوض شده و نه خیلی باد کرده.فقط موقع راه رفتن و هنگام تکان دادنش به شدت درد میکنه به نظرتون شکستگیه؟

امین لطیف زاده
امین لطیف زاده
پاسخ به   امین لطیف زاده
7 ماه قبل

سلام برای من هم همچین مشکلی پیش اومده عکس انداختم نشکسته ولی ۹ ماهه درد می کنی پیش دکتر هم می رم می گه استراحت کن خوب می شه

رزگار نادری
رزگار نادری
1 سال قبل

سلام حدود 5 سال پیش انگشت شست پای راستم تو فوتبال مستقیم لگد بهش خورد فرداش ورم کرد ولی من نرفتم دکتر بعد چند ماه رفتم پیش یک شکسته بند محلی هی بدتر شد بعد چند ساله یه مدت دزد داشتم یه مدت نه. همش دکتر رفتم دکترای زیادی همشون عکس بردم هیچی نمیگن میگن عکس ن ماله ولی شدید درد دارم الان چند وقتیه کلا تا زانوم درد دارم. استخوان شست پام بزرگتر از پای دیگم بنظر میاد یعنی اینطوری شده و رنگ پوست هم تیره ست.. چکار کنم تو رو خدا وجدانن کمک کنید

مریم
مریم
1 سال قبل

سلام شصت پام زخمه خیلی میسوزه هرچی بهش زدم خوب نمیشه چیکارش کنم
یه جورای ترک خورده اگه جواب بدین ممنون بشم

مرادی
مرادی
1 سال قبل

سلام‌مدتی‌هست‌که‌انگشت‌‌شصت‌پام‌ورم‌کرده‌‌تا‌موچ‌پام‌این‌ورم‌ادامه‌داره‌‌عکس‌هم‌گرفتن‌ولی‌معلوم‌نیست‌از‌چیست‌یکی‌میگه‌در‌رفته‌یکیم‌شکسته‌‌نمیدونم‌از‌چی‌هست‌؟

محمدجواد
محمدجواد
1 سال قبل

با سلام در سال ۹۹ اوایل تیرماه یک پالت فلزی افتاد روی شصت پام و تمامی بافت های شصت پام له شد ولی شکستگی نداشتم . الان بعد حدود ۱۰ ماه درد دارم و رنگ شصت پام کبوده و تازگی قسمتی از ناخنم به شکل نادرست وارد گوشت پام شده و دردم بیشتر شده راهنمایی بفرمایین آیا بافتهای آسیب دیده دوباره ساخته میشه یا باید فکر پروتز باشم

16187514642566451776611583656111.jpg
فاطمه گلشنی
فاطمه گلشنی
1 سال قبل

سلام مفصل انگشت شصت پای راستم چندین ساله درد و ورم داره بخاطر همین همیشه کفشهای راحت وپارچه ای میپوشم الان چند روزیه دردش خیلی خیلی شدید شده که نمیتونم راه برم دردش میزنه روی دلم وزیر پام لطفا بگین چکار کنم؟

صدف سروری
صدف سروری
1 سال قبل

سلام شصت پا من خیلی درد میکند مایع سفید میبراید چی باید کرد علتش چیست

مبینا دانایی
مبینا دانایی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید انگشت شست پای من محکم ضربه خورده راه که میرم خیلی درد میکنه و انگشت پام باد کرده میشه راهنمایی کننین یا چه قرصی باید بندازم😕😕

شاپرک
شاپرک
1 سال قبل

سلام خسته نباشی من سه سال هست انگشت شصتم درد می کنه دکترم رفتم عکس گرفتم ام آرآی انجام دادم وبردم پیش دکترمتخصص گفت چیزی نشون نداده درصورتی که انگشتم زیاددرد می کنه وحتی مانع راه رفتنم میشه حتی گیرجایی میکنه دردداره وگاهی انگشتم شصت پام رگ هاش ورم میکنه و از درد نمیتونم راه بروم میشه راهنمایی کنید؟

اسماعیل محبتی
اسماعیل محبتی
1 سال قبل

سلام انگشت بزرگم بی حس شده و سوز میکشه میشه دلیلش چیه بعضی میگن مال دیسک کمرته

سیدحسن میرالیاسی
سیدحسن میرالیاسی
1 سال قبل

سلام سوزن سوزن استخوان بزرگ بالای شصت پای چپ دوساعت شده که ازخواب بیدارشدم نمی دانم پیش کدام تخصصی بایدبروم

محمدی
محمدی
1 سال قبل

سلام وقت به خیر
من شست پای راستم درد میکنه
خوردم زمین ولی شست پای چپم چیزیش نشد
و کامل پامو نمیتونم بزارم زمین و با وجود کرونا دکتر هم نمیتونم برم

پریسا
پریسا
1 سال قبل

سلام من مادرم انگشت یکی از پاهاش درد سوزش داره طوری که راه رفتن براش سخت شده البته ایشون دیابت و چربی خون هم داره که کنترل هست زانو هم چند وقت پیش به خاطر ساییدگی زیاد یه امپول تزریق کردن می خواستم بدونم دلیل درد و سوزش در انگشت پا چی می تونه باشه ؟

حسین
حسین
1 سال قبل

سلام جناب دکترشصت پام ناخن درگوشت فرورفته وعفونت کرد عفونت روباطب سنتی برطرف کردم فقط چندروزی است پوست دورشصتم کنده میشودوآب آورده اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

یاسین راستی
یاسین راستی
1 سال قبل

سلام،حواسم نبود انشگت سوم پام رو محکم کوبیدم به دیوار و الان کج شده و اول خیلی درد می کرد الان دردش کم شده ولی وقتی را می رم درد می کنه نمی تونم راه برم بنظرتون باید برای درمانش چیکار کنم ایا تا چهار پنچ روز دیگه خوب میشه چون هفته دیگه شنبه می خوام برنامه فوتبالیم شروع بشه

حسین محمدی
حسین محمدی
1 سال قبل

سلام من فوتبال بازی میکنم وقتی شوت میزنم انگشت شصت نام میسوزه و درد میگیره،چیکار کنم

ابراهیمی
ابراهیمی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من دیروز از صلح تاشب انگشت شصت پای راستم شدید درد میکرد انگار این انگشت رو نصفه بریده بودند همراه با سوزش زیادهیچگونه علایمی هم نداشت نه تورم نه زخم نه کبودی از صبح که ازخواب بیدارشدم این مشکل رو داشتم علت این درد چی میتونه باشه؟

یکتا حشمتیان
یکتا حشمتیان
1 سال قبل

سلام ببخشید من چند وقتی میشه که هم انگشت شستم درد شدیدی میکنه هم انگشتای دستم
چه راه کاری وجود داره که خوب بشه
چون واقعا عذابم میده

پوریا
پوریا
1 سال قبل

سلام ، از اواخر اسفند ۹۹تا به الان مادرم درد شدید انگشت پا دارند . سونا گرافی ، هم رفتند وبه ما گفتند که. زونا است ولی در طول این ۳ماه اصلا هیچ دانه یا زخمی دیده نشده است با هر روغنی ماساژ داده ایم ولی دردش شدیدتر می شد فقط با روغن زیتون که ماساژ میدهیم ارم میگیردوهنگامی که آب سرد روی آن می ریزم به نظر شما چه چیزی میتواند باشد . .

سعید موحدی فرد
سعید موحدی فرد
1 سال قبل

من انگشت بغلی انگشت شستم خیلی دارم حتی جلوی راه رفتم میگیره دلیل چیه

م.ح
م.ح
1 سال قبل

سلام انگشت شصت پای چپ من بدون هیچ ضربه ای درد میکنه ببین مفاصلش هم کبود شده و دیروز هم کلای پای چپم بی حس شده بود چن دیقه ای دلیل چی میتونه باشع مرسی اگ راهنمایی کنین

لیلا
لیلا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
همسرم کنار انگشت شصت پاش یذره ورم کرده و قرمز شده و درد می‌کنه مشکلش چی هست؟

روژان اردبیلی
روژان اردبیلی
1 سال قبل

سلام ببخشید من حدود یک هفته است که بغل ناخن شصتم درد میکند من وقتی به دستم لاک میزنم ناخنم درد میگیره احتمالش هست که درد انگشت شصتم هم به خاطر لاک باشه ولی تا حالا به انگشت شصتم لاک زدم درد نگرفته

هاشم
هاشم
1 سال قبل

سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر
من مفصل انتهایی انگشت وسط پای چپم تق صدا میده و وقتی خیل تو کفش باشه یا صبح از خواب پا میشم خیلی درد میکنه الانم پای راستم تقریبا همینجوری شده
همچنین جدیدا غضروف شست انگشت‌های بزرگ هر دو پام قرمز و کمی دردناک شده و عملا مفاصل انتهایی انگشت‌های پام اذیتم میکنه.
ممنون میشم ارشاد بفرمایید.

فاطمه صادقی
فاطمه صادقی
پاسخ به   دکتر سیامک مرادی
10 ماه قبل

سلام.من انگشت شصت هر دوپام مخصوصا سمت راست بعد از راه رفتن حتی فعالیتایه سبک درد میگیره چند ساله.بعد دردش میکشه تا زانو و بعد به کمرم.دلیلش چی میتونه باشه؟؟کفش هامم مناسب هستند..ولی اصلا ورم نمیکنه یا قرمز همه نمیشه فقط به شدت درد میگیره و مجبورم مسکن بخورم.ممنون میشم حتما جواب بدین🖐🌺

سعید مسجدسرایی
سعید مسجدسرایی
1 سال قبل

با سلام خدمت شما
مدتی هست از بالای شست پای چپ به سمت مچ پا حدودا ۱۰ سانتیمتر به صورت تیر کشیدن و درد بسیار شدید من رو ازار میده به حدی که داد من رو در میاره لطفا راهنمایی کنید

آرزو
آرزو
1 سال قبل

انگشت شصت پدر من رنگش عوض شده دیابت دارن نمیدونم از قند رنگ ناخون یا قارچه میشه کمک کنین

اکبر صالح منش
اکبر صالح منش
1 سال قبل

نوک شست پا رو لمس می‌کنم و یا به جایی (مثلا پتو) کشیده میشه، درد بسیار بسیار شدیدی داره.
کنار ناخن کمی تورم داره واصلا قرمزی یا زخم وجود نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

توران جوانی
توران جوانی
1 سال قبل

سلام من 63 ساله هستم دیابت دارم انسولین میزنم قندم کنترل شده هست به طور ناگهانی شست پام قرمز شد ورم کرده خیلی درد داره ناخنم سالمه مشکلی نداره می خواستم بدونم علت چیه

ناهیرا نیکنام
ناهیرا نیکنام
1 سال قبل

سلام.
انگشت شست پای من بین ۲۰ الی ۲۵ روزی میشه که ورم کرده اما موقع راه رفتن دردی رو احساس نمی‌کنم. و در این چند روز اخیر دیدم یه مقدار خیلی کم مایع سفیدرنگ از آن بیرون میزنه. کار خاصی هم در این مدت انجام ندادم که باعث این مسئله بشه. من شرایط رفتن به دکتر را در حال حاضر ندارم ممنون میشم اگر راه‌حل یا درمانی سراغ دارید به من بگین.

صفیه سلیمانی
صفیه سلیمانی
1 سال قبل

با سلام خدمت شما، من چند وقت پیش یک ضربه بسیار محکم به شست پام وارد شد که کمی باد کرد ولی طی چند روز این درد کاهش پیدا کرد من الان میتونم تکانش بدهم فقط یک چیزی که هست هنوز بعد هفت روز زیر انگشتم وقتی محکم فشارش میدم درد میگیره چیکار باید بکنم؟

سهیلا نوری
سهیلا نوری
11 ماه قبل

سلام من کف پا و کف دستم‌به شدت میسوزه و سوزن سوزن میشه کف پام و انگشت شصتم بیشتر

Atefe naserkhaki
Atefe naserkhaki
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید من خود به خود دیروز انگشت شصت پای چپم درد گرفت و تا امروز ادامه داشت الان که از خواب بیدار شدم انگشتهای کناریشم درد میکنه.دردش جزئیه.ضربه هم نخورده اتفاق خاصی هم نیافتاده.اما چون انگشتای دیگم هم درد گرفتن نگران شدم میشه راهنماییم کنید لطفا

منصوره بهزادی
منصوره بهزادی
10 ماه قبل

سلام، ببخشید شصت انگشت پای راستم در آغاز کرخ بود، بعد از مدتی دچار گزگز و سوزش شد. در حال حاضر موقع راهروی و کشیدن جاروبرقی بیشتر میسوزه. البته من رماتیسم ستون فقرات و رماتیسم مفصلی هم دارم. در نتیجه ی MRIکمرم هم کمی بیرون زدگی دیسک مشاهده شده.


دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد


درباره دکتر


دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد در کلینیک درد راد در تهران است. در بهترین کلینیک درد و مجربترین پزشکان در زمینه کنترل یا درمان انواع دردهای شایع در حال فعالیت هستند.
مشترک ما شوید


با عضویت در لیست مشترکین ما از آخرین اخبار مطلع شوید و در جریان همه خبرهای قرار بگیرید.تمام حقوق محفوظ است. طراحی توسط تک نئو

121
0
سوالی دارید؟ لطفا نظر بگذارید.x
()
x